Maradt még kérdésed?
Kattintsd végig a gyakori kérdéseket és válaszainkat!
Kattintsd végig a gyakori kérdéseket és válaszainkat!
Hogy működik az örökbefogadás?
Amint megtetszik egy mentvény, vagy már konkrétan megfogalmazódott benned, hogy szeretnél örökbefogadni, úgy keress fel minket Facebook-üzenet formájában (a bemutatkozóhoz segítséget a Facebookunk “Kalauzok” menüpontjára kattintva találsz). Abban az esetben, ha konkrét kutyusra, cicára jelentkeztél, a csapattal megvitatjuk, hogy mennyire passzolnátok össze: amennyiben igen, úgy az ideiglenes befogadó megkapja bemutatkozódat, akivel egyeztetést követően lehetőséged nyílik találkozni, így a mentvénnyel randizhattok. Minden esetben minimum két találkozót szoktunk szervezni, ha tökéletesen működik a kémia és te lennél az ideális gazdi, úgy a négylábút örökbefogadhatod.
A folyamatról részletesen tájékozódhatsz a Fogadj örökbe! menüpontban.
Hogyan működik az ideiglenes befogadás?
Abban az esetben, ha szeretnéd ideiglenes befogadóként segíteni csapatunk munkáját, először kérjük, küldj egy bemutatkozót magadról a Facebook-oldalunkra.
Az ideiglenes befogadók számára a mentvény kiválasztással foglalkozó csapatunk tagjai segítenek megtalálni a megfelelő négylábút, aki eddigi tapasztalatai alapján passzol hozzá. Ilyenkor információt gyűjtünk róla a gyeptelepi kapcsolattartóinktól, hogy minél jobban feltérképezhessük az állatka habitusát. Ezt követően megérkezik az idihez a mentvény, ahol gazdisodásig él.
Kérjük, hogy bővebb információkért keress fel minket Facebook-üzenetben, ahol minden fontos tájékoztatást megadunk ennek kapcsán.
Hova küldhetem a bemutatkozómat?
A bemutatkozókat Facebook oldalunkon, üzenetben várjuk – ehhez segítséget az oldal “Kalauzok” menüpontjára kattintva találsz majd.
Hol lehet megnézni az aktuális gazdikeresőket?
Alapítványunk nem rendelkezik telephellyel, így személyesen nincs lehetőség megnézni minden gazdikeresőt. Minden mentvényünk Facebook, illetve Instagram oldalunkon tekinthető meg. Ha olyan kutya vagy cica tetszett meg, aki már bemutatkozott, összes eddigi posztját keresd a #MFÖEK_____ (a kutya/cica neve) hashtag alatt. Velük együtt az ideiglenes befogadóhoz már megérkezett, de az oldalunkon még be nem mutatkozott, gazdikereső állatkáinkat is megtalálod a Fogadj örökbe! menüpont alatt.
Mit tegyek, ha önkéntesként szeretném segíteni a szervezet munkáját?
Egyik álmunk volt, hogy elindíthassuk talent pool programunkat, amelynek keretein belül a segíteni vágyók könnyen megtalálhatják a hozzájuk legjobban passzoló feladatokat. A programról és a jelentkezésről a Talent pool menüpontban olvashatsz bővebben.
Hol találhatók a kutyusok, hogyan lehet velük találkozni?
A kutyusok és cicák a gyepis lét után, ideiglenes befogadóknál élnek Budapesten (ritkán annak vonzáskörzetében) mindaddig, míg végleges otthont nem találunk számukra.
Ha adománnyal szeretném segíteni az alapítványt, ezt hogyan tehetem meg?
Először is nagyon köszönjük, hogy ránk gondoltál.
Ha tárgyi adományról van szó, kérjük, keress fel minket Facebookon és írd meg nekünk, pontosan mit szánsz adománynak. Amennyiben olyan eszközökről, tárgyakról van szó, amelyeket tudunk fogadni, eszközszervező csapatunk felveszi veled a kapcsolatot, hogy egyeztethessetek a továbbiakról.
Pénzadományt a Támogass menüpont alatt tudunk fogadni, illetve alapítványunk számlájára is köszönettel fogadunk utalást: MFÖEK Alapítvány, számlaszám: 16200106-11629797
Általában milyen hosszú az örökbefogadási folyamat?
Minden örökbefogadási folyamat más és más, időben két hét és néhány hónap között változik. Általában inkább a két héthez közelebbi a folyamat időtartama, de nagyban függ a kutya szocializációs szintjétől, igényeitől, a jelentkezők számától, a gazdijelöltek rugalmasságától is.
Találtam egy kutyust / cicát! Tud segíteni az MFÖEK a gazdisításában?
Először is köszönjük neked, hogy szíveden viseled az állat sorsát és köszönjük, ha a továbbiakban is segíted őt a gazdisodáshoz vezető úton! Az ilyen esetekben az MFÖEK azonban csak tanácsadással tud segíteni neked. Összeállítottunk egy dokumentumot, amely sokaknak segített már hasonló esetekben, nagyon reméljük, hogy te is hasznát veszed! Íme:
Van lehetőség kutyasétáltatásra nálatok?
Mivel minden mentvényünk ideiglenes befogadónál él, így sétáltatásban köszönjük, de nincs szükségünk segítségre. Telephellyel rendelkező egyesületek, alapítványok viszont mindig hatalmas örömmel veszik a hasonló felajánlásokat, nemrég készítettünk egy összefoglalót, amelyben felsorolunk közülük néhányat.
Lehet egyszerre több kutyussal/cicával randizni?
Abban az esetben, ha több mentvényünk is megtetszik, kérjük, jelezd felénk. Te is eldöntheted melyikükkel szeretnél inkább randizni, a bemutatkozód alapján mi is megnézzük és segítünk, hogy melyikük passzol jobban hozzád.
Annak érdekében, hogy ideiglenes befogadóinkat ne terheljük túl, mindig egy mentvénnyel indítunk csak randizást. Abban az esetben, ha nem működik a kémia és egy másik mentvényünkkel jobban összeillenétek, úgy tovább folytatjuk az örökbefogadási folyamatot vele.
Az adóm 1%-ával szeretnélek támogatni titeket, van rá lehetőség?
Köszönjük, hogy ránk gondoltál! Igen, nagy örömünkre szolgál, hogy a 2022-es évtől már mi is fogadhatunk adó 1%-os felajánlásokat, így a következő adóbevallási időszakban mi is szerepelni fogunk a szervezetek listájában.
Mindenki Fogadjon Örökbe Egy Kiskutyát Alapítvány
Adószám: 19102911-1-41
Honnan érkeznek az oldalon bemutatkozó kutyák és cicák?
A mentvényeink 95%-ban a Kisvárdai Ugatlak Alapítványtól, a Miskolci Állategészségügyi Telepről, az Ózdi Ebtelepről vagy a Sánta Kutya Állatvédő Alapítványtól érkeznek hozzánk.
Hol zajlanak a randik?
A randik az ideiglenes befogadónál, illetve nyilvános helyeken, Budapesten zajlanak.
Milyen költségei vannak a szervezetnek?
A költségek nagy hányadát az állatorvosi költségek teszik ki, ami egy mentvény esetében átlagosan 60-80 ezer forint között mozog, betegen érkező mentvények esetében pedig több százezres, akár félmilliós kiadást is jelenthet. Ezen kívül pedig a kutya és macska gondozásához szükséges eszközök (például: táp, póráz, nyakörv, fekhely, játékok), illetve tréneri és szakértői díjak kerülnek pénzbe a mentvényeink rehabilitációjához.
Szeretnék veletek együttműködni projektem kapcsán, kit kereshetek fel?
Keress fel minket Facebookon és írd meg nekünk, hogy mire gondoltál pontosan, levelezési felelőseink pedig összekötnek téged az illetékes önkéntestársunkkal.